среда, 12 октября 2016 г.

10-11-12 классы! Внимание!

Osaluskohvik 2016 toimub sellel aastal 03.11.2016Voka rahvamajas, algusega 10.00 ja orienteeruva lõpuga kell 15.00.
Nimelt on tegemist üle-eestilise üritusega, mille käigus tulevad kokku maakonna noored ning arutlevad kõik koos ühiskonnas aktuaalsetel teemadel. Arutluste sisu toimetatakse hiljem Eesti Noorteühenduste Liidule ning nemad tegelevad sisu analüüsimisega.
Sellel aastal on üheks käsitletavaks teemaks Haldusreform - kas võluvits Eesti (noorte) elu edendamiseks või maaelu surm?
Selle teema lühikirjeldus kõlab järgmiselt: Ühinemine, 5000 elanikku, kohalik omavalitsus, avalikud teenused, haldusreform – STOP! Peatume hetkeks ja arutame, mis peitub nende paljukuuldud sõnade taga ning millist mõju need noorte eludele tegelikult avaldavad. Teema käigus arutletakse ning selgitatakse, millised tagajärjed on noorte elule omavalitsuste ühinemisel, mis seisab ees ja miks on see kõik vajalik.

Pöörates tähelepanu sellele, et kohalike omavalitsuste valimisiga on nüüdseks langetatud 16. eluaastale, siis loodame, et iga omavalitsus on huvitatud ka noortepoolsest arusaamisest antud valdkonnas. Tegemist on väga hea kohaga, kus selgitada välja, mis on noorte hirmud ja arusaamad antud teemal ja seega on Ida-Virumaa noortekogu jaoks väga tähtis, et iga omavalitsus oleks noorte poolt esindatud.

Комментариев нет:

Отправить комментарий