вторник, 19 декабря 2017 г.

NOPI ÜLES: Kohtla-Järve Ahtme gümnaasiumi kooliraadio II osa

Veneetlus II osa Kohtla-Järve Ahtme gümnaasiumis

Lõpuks saabus kätte „ Nopi Üles“ Veneetlus raadiosaate teine osa, mil haarati mikrofonid ja tehti päris elus raadiot. Selleks sõitsid 14. detsembril Paikuse Avatud Noortekeskuse noored maha pika maa, et koos Kohtla-Järve Ahtme gümnaasiumi õpilastega teha 4 saadet. Kui Paikuse noored kohale jõudsid, tegi Kohtla-Järve Ahtme gümnaasiumi huvijuht Krismar Rosin koos kooli 12 9A klassi õpilasega töötoa, kuidas teha kooliraadio helinat. Selle tulemusel sündis „ Nopi Üles“ raadiohelin.
Varsti pandi paika stsenaariumid. Ahtme gümnaasiumi noored Artjom Gussev ning Daniel Jesenfeld näitasid esimesel vahetunnil oma raadiotegemise oskuseid. Visati nalja ning räägiti jõuludest. Eetris lasti ka Pärnus võetud intervjuud Sindi kogukonna raadio peatoimetaja Kaur Kasemaaga.
Kuna on ikkagi jõuluaeg, otsustasid meie noored lisaks raadiotööle ka koos meisterdada jõuluehteid. Eesti keele õpetaja Inger Kitt kutsus Paikuse noored oma 7. klassi eesti keele tundi, et näidata, kuidas taaskasutus võib tähendada kauneid kaunistusi. Paikuse noored said uue meetodi, kuidas teha ehteid. 7. klassi lapsed said Pärnu noortega oma eesti keelt praktiseerida.

Teise saate tegi Paikuse noored Elizabeth Adams, Karina Prants ning  Keity-Liisa Lattvärk. Saates tutvustas Elizabeth Sindi linna ning lasi Sindi räppi.  Karina Prants ning Keity-Liisa Lattvärk ja Aveli Kohtla lasid venekeelset intervjuud oma emaga, kus ta rääkis eesti ja vene koolide erinevusest; kuidas ta sattus Eestisse elama ning mis talle siin meeldib.
Kuna hinges oli ikkagi veel jõulutunne, jätkus  pärast seda jõuluehete  meisterdamine.
Kolmandas saates tegid Evelin Skorobogatova ja Orina Jakovleva saate Katy Perryst. Tutvustati laulja eluteed, jagati huvitavaid fakte. Samuti meenutas Orina Pärnu kogemust ning eetris lasti Melissa Burko intervjuud Siiri Eralaga.
Pärast väsitavat raadiotegemist kohtusid Pärnu noored kooli juhtkonna ning Ahtme noored tegid neile kooli peal ekskursiooni. Kilkamise ja nalja saatel toimusid mõlemate noorte vahel tutvumismängud. Pärast võeti suund Toilasse, kus Paikuse noored said nautida Ida-Virumaa ilu ja loodust.Õhtu lõppes Kukruse mõisa ekskursiooniga, et tutvuda Ida-Virumaa ajalooga.
Reede hommikul (15.12) tehti viimane raadiosaade. Karina Prants, Elisabeth Adams lasid koolirahvale oma jõulumuusikat, lugesid jõululuuletusi ning  tutvustasid oma koduvalda Paikuset.  Pärast seda tegi Krismar Rosin noortele helitöötlusprogrammi töötoa, kus ta tutvustas, kuidas lõigata kokku intervjuusid, kuidas panna taustamuusikat.

Lõunaks sõideti Narva, et tutvuda Ida-Virumaa tuntuima ja suurema linnaga. Noortel oli võimalus käia linnuses. Pärast Narvat tehti koolis lõpuring, kus arutleti, mida õppiti projektis, millised uued oskused avanesid.

Tänu „ Nopi Üles“ Veneetlusele said:

·         Ligi 25 Kohtla-Järve vene noort õppida raadio tegemist eesti keeles ja samal ajal oma eesti keelt praktiseerida
·         Ligi 30 Paikuse noort õppida enesekaitset ja kuidas intervjueerida Pekiti Tirsia Kali  inimesi
·         10 Paikuse noort ning 8 Kohtla-Järve noort selgeks, kuidas töödelda heli; planeerida raadiotööd; kasutada oma häält ja üles ehitada saadet.
·         10 Paikuse noort ning 8 Kohtla-Järve noort selgeks avaliku esinemise saladuse ja selle, kuidas kasutada oma häält
·         15 noort selgeks, kuidas teha raadiohelinat
·         Paikuse Avatud Noortekeskus ja Kohtla-Järve Ahtme gümnaasium luua endale partneluse uuteks noortevahetusteks ja projektideks ja sooviks omavahel lõimuda ja koos asju teha ning ette võttaКомментариев нет:

Отправить комментарий